Proč padla volba zrovna na Naše furianty?
Chtěl jsem něco, co se hodí na velká jeviště, protože předpokládám, že opět budeme hrát mimo Prahu v pronajatých krajských anebo městských divadlech a také se před rokem mluvilo o tom, že se možná bude zahajovat v Národním divadle. A na taková jeviště se hodí známá česká klasika. Stroupežnický věděl, pro jaké jeviště píše Naše furianty. A ukázalo se přes mnohé kritické hlasy po prvním uvedení, že to byl nápad výborný. Furianti se v repertoáru velkých českých divadel v každé generaci po Stroupežnickém objevovali. Navíc, sokolská veřejnost má velmi blízko k lidové kultuře. Sami byli a jsou od samého vzniku Sokola nositeli kultury na venkově i ve městech. A Naši furianti budou svou lidovostí dobře ladit se sokolskou myšlenkou kulturně-sportovního spolku.
Uvidíme i herce známé z Prodané nevěsty? Kolik herců se na nastudování podílí a jak velký je celý realizační tým?
Na jevišti se objeví třicet pět herců včetně dětí a osm muzikantů. S technickým personálem nás bude celkem přes čtyřicet. Realizační tým je veliký. Vedle režiséra je to dramaturg, pět švadlen, šéf techniky se svými lidmi, grafička, malíř, nápověda, snad jsem na nikoho nezapomněl. Je nás opravdu hodně. A ze známých tváří z Prodanky uvidí diváci například Jeníka v roli krejčího Fialy, Vaška v roli Filipa Dubského, dva z komediantů se předvedou v rolích Šumbala a Šumbalky, jeden z Kecalů si zahraje Petra Dubského a jedna sboristka ztvární manželku krejčího Fialy. Takže Prodanka úplně nezmizela, jak je vidět.
Kdy a kde budou moci diváci představení vidět?
Představení Našich furiantů se hraje z části mimo Prahu a z části v Praze. Premiéra byla 4. 12. 2017 a lednová repríza 22. 1. 2018 se uskuteční ve Vršovickém divadle Mana. Potom už to budou zadaná představení až do listopadu 2018 a poslední naplánované představení bude opět ve Vršovicích 3. 12. 2018.