SOKOL GALA

Již potřetí v novodobé historii sletů bude součástí hlavního týdne XVI. všesokolského sletu program Sokol Gala, který bude přehlídkou toho nejlepšího, co mohou sokolové v oblasti výkonnostního a vrcholového sportu nabídnout. Vše začne v úterý 3. července v 19 hodin v pražské O2 areně.

Divákům zde předvede své dovednosti na 500 vystupujících – zástupců více než 20 tradičních i méně tradičních sportů zastoupených v České obci sokolské – a také zahraniční hosté z Kanady, Dánska a Slovinska. Diváci se mohou těšit na pořad komponovaný ze sportovních a tanečních vystoupení, doprovázený unikátními archivními záběry slavných sokolských sportovců a mluveným slovem komentátorů. Vedle sportů, které se představily na Sokol Gala v minulých sletech, budou k vidění i některé premiéry. V programu se objeví akrobatický rokenrol, badminton, basketbal, moderní gymnastika, capoeira, florbal, házená, judo, krasojízda, mašeři, mažoretky, rope skipping, sportovní gymnastika, stolní tenis, šerm, šplh, taekwondo, taneční sport, tenis, trampolíny, teamgym, volejbal a zápas. Mezi sportovci najdeme mnoho mistrů republiky, účastníků i medailistů z mistrovství Evropy, světa a dokonce i z olympijských her.

Z hromadných tělocvičných skladeb se v Sokol Gala bude ukázkou prezentovat skladba Cirkus. Program orámuje jednak spolupráce se známým divadelním souborem La Putyka a motiv stoletého výročí vzniku československého státu. Tomu bude věnováno i úvodní vystoupení La Putyky. Sokol Gala 2018 bude mít i jednu velkou premiéru: převážnou část vystoupení bude živě doprovázet stohlavý orchestr pod vedením Joela Hány. Základ tohoto hudebního tělesa bude tvořit Symfonický orchestr Sokola Brno I a Police Symphony Orchestra.

Česká televize bude na webu ČT sport (www.ctsport.cz) představení přenášet v přímém přenosu. Následujícím den ČT sport nabídne také 90minutový záznam i na „klasické“ televizní obrazovce.