SLETOVÝ PRŮVOD

XVI. všesokolský slet 2018 zahájí v neděli 1.července tradiční Sletový průvod centrem Prahy. Podle odhadů se jej zúčastní až 13 tisíc sokolů, jejich hostů a příznivců z ČR i zahraničí, kteří budou reprezentovat svůj kraj, župu, organizaci či svou zemi. Centrum města tak zaplaví pestrá směsice účastníků Sletu ve sletových úborech i v sokolských krojích, s prapory a vlajkami, doprovázet je bude po trase nejméně 10 dechovek. Start bude na Václavském náměstí, odkud průvod v 10:00 vyrazí ulicí 28. října přes Národní třídu, Smetanovo nábřeží na náměstí Jana Palacha. Na schodech Rudolfina průvod pozdraví představitelé České obce sokolské, Prahy a vládních institucí. Průvod pak Širokou a Pařížskou ulicí dorazí na Staroměstské náměstí, kde bude na pódiu připraven moderovaný program.